Seznamte se - Education for Diversity and Inclusion

17. 2. 2023

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity přichází s novým prezenčním bakalářským programem, za jehož vznikem stojí Mgr. et Mgr. Markéta Košatková, Ph.D. a Mgr. Zdeněk Janík, M.A., Ph.D. Program Education for Diversity and Inclusion je určený (nejen) pro mezinárodní studující a je vyučován v anglickém jazyce. Jde o moderní program, který studujícím přináší aktuální témata v oblasti vzdělávání, diverzity, inkluze a kulturní senzitivity. Studující si mohou vybírat předměty ve třech studijních směrech, kterými jsou:

• speciální a inkluzivní pedagogika
  • pedagogika a psychologie
  • sociální pedagogika

Jedním z předpokladů pro přijetí ke studiu je vstupní motivační pohovor, který proběhne online formou a znalost anglického jazyka na úrovni minimálně B1. Přijímací řízení je otevřeno do konce dubna 2023. Bakalářský program je zpoplatněn částkou 2 400 €/rok. Díky profesně zaměřenému programu získají absolventi možnost uplatnění nejen na trhu lokálním, ale i mezinárodním. Uplatnit se mohou například v oblasti:

• neziskového či firemního sektoru
  • školství (vzdělávací a volnočasové organizace, školy)
  • facilitace a koučinku

Napříč čtyřmi semestry projdou studující několika různými praxemi, které budou reflektovány. Vrcholem studia pak bude 12týdenní stáž v zahraničí, během které obdrží studující podpůrný mentoring. Studijní program je zakončen tvorbou projektu majícího podobu případové studie a jeho následnou obhajobou u státní závěrečné zkoušky.

Zájemci o studium nového bakalářského programu mají možnost seznámit se s bližšími informacemi během online dne otevřených dveří, který proběhne 22. 2. 2023 mezi 15:00 a 17:00. První ročník studia se otevře již v září 2023.

Více informací o programu se dozvíte zde: