Letní škola doučování 

Procvičit si látku s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí a usnadnit jim nástup do školních lavic po prázdninách. Dát ukrajinským dětem příležitost zlepšit si češtinu. Vytvořit prostor, kde můžou děti smysluplně využít svůj čas a zažít něco pěkného. Soustředit se při doučování i se vydovádět při pohybových a kreativních aktivitách. Být tu pro děti, věnovat jim pozornost, motivovat je, bourat bariéry o vzdělávání. O tom všem je Letní škola doučování.

Letní škola doučování je nový dobrovolnický program, který vznikl s cílem zmírňovat rozdíly ve vzdělání mezi dětmi na prvním stupni základních škol, mimo jiné způsobené distanční výukou v průběhu epidemie covidu-19. Pilotní ročník se uskutečnil v létě roku 2021, a to i díky aktivním zaměstnancům z řad Filozofické a Pedagogické fakulty MU. Rozvinuli jsme spolupráci s MUNI POMÁHÁ, která nám pomáhá nejen s organizací, ale i s personálním a finančním zajištěním. 

Ročník 2024

Letos v prostorách Masarykovy univerzity opět pořádáme dva týdenní příměstské turnusy. Ve čtvrtém ročníku zveme i děti, které do Brna přišly v důsledky války na Ukrajině. Součástí programu je nejen doučování, ale i zábava.

V roce 2024 se Letní škola doučování uskuteční v těchto termínech:

  • 12. 16. srpna 2024
  • 19. – 23. srpna 2024

Na oba dva turnusy hledáme dobrovolníky! Přihlásit se můžete přes email: doucovani@ped.muni.cz (uveďte preferovaný termín).

Můžete se zapojit do následujících činností:

  • doučování a příprava volnočasových aktivit pro děti
  • příprava materiálů k doučování
  • koordinátor dobrovolníků
  • zdravotník
  • technická podpora
  • pomoc s celkovou koordinací Letní školy
  • expertní pomoc (psycholog, sociální pracovník, pedagog)

Aktivity dobrovolníků na Letní škole doučování

Před akcí se několikrát potkáme na online schůzkách, abychom se vzájemně seznámili a ujasnili si program, proběhne také školení a webinář.

Každý den ráno v průběhu Letní školy se sejdeme k rannímu briefingu, kde probereme, co nás ten den čeká. Dopoledne nás čeká blok doučování a pohybové aktivity. Odpoledne proběhne jedna klidnější aktivita, jeden blok doučování a hry. Dostanete od nás oběd i svačinu.

V průběhu týdne proběhnou společné reflexe. Situace, se kterými si nebudete vědět rady, budete moci konzultovat s odborníky.

V případě jakýchkoliv dotazů se budete moci před i v průběhu Letní školy obrátit na koordinátory akce.

Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku

Kontakt

Pokud vás k Letní škole doučování cokoliv zajímá, napište nám na mail doucovani@ped.muni.cz.

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info