KLUBÍK pro děti 2. stupně

Ve spolupráci s MUNI POMÁHÁ jsme od března 2023 zřídili doučovatelský kroužek "KLUBÍK", který je primárně určený pro děti druhého stupně ZŠ ze sociálně znevýhodněného prostředí. Katedra sociální pedagogiky a MUNI POMÁHÁ se doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí dlouhodobě věnují. Díky doučování zajistíme dětem potřebnou pomoc a můžeme tak zmenšovat rozdíly ve vzdělávání, způsobené různými vlivy. 

Na pomoc jsme si přizvali doučovatele z řad studentů povinného předmětu praxe, ale i studenty napříč univerzitou, kteří mají chuť dobrovolně pomáhat dětem v jejich cestě za vzděláním. O Klubík byl z řad studentů ale i rodin velký zájem, z čehož máme obrovskou radost.

Klubík se bude konat na Pedagogické fakultě každý čtvrtek od 14:00 do 17:00 a cílovou skupinou jsou děti z naší databáze od 6. do 9. třídy. V tomto semestru bychom chtěli nejvíce podpořit žáky 9. tříd, které brzy čekají přijímací zkoušky na střední školy.

První setkání v podzimním semestru proběhne dne 5. 10. 2023 ve 14:00. 

Součástí KLUBÍKU bude i metodická podpora pro naše doučovatele, plánujeme různé workshopy, doučovatelská setkání a zajištění celkové podpory našim dobrovolníkům. 

Exkurze do VIDA CENTRA s účastníky Klubíku

Z fakulty do VIDY pěšky za pár minut! 

Učili jsme se hrou!

Protože věda je zábava!

Děkujeme VIDA CENTRU za volné lístky a hlavně za zprostředkování unikátního zážitku "našim" dětem! 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info